Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin şəxsi heyəti Heydər Əliyev Mərkəzini ziyarət edib
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü ilin "Heydər Əliyev İli" elan edilməsi haqqında Sərəncamının icrası ilə əlaqədar Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin (XRİTDX) rəisi general-leytenant İlqar Musayev tərəfindən təsdiq edilmiş planına uyğun olaraq bu istiqamətdə tədbirlərin həyata keçirilməsi davam etdirilir.
Bununla əlaqədar, cari ilin 14 aprel tarixində Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsliyi Dövlət Xidmətinin şəxsi heyəti Heydər Əliyev Mərkəzini ziyarət etmişlər. XRİTDX kollektivi Heydər Əliyev mərkəzində Ulu Öndərin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə təşkil edilmiş guşə və muzeyi eksponatlarlı ilə yaxından tanış olmuşlar. Mərkəzin əməkdaşı tərəfindən ziyarətçilərə ulu öndər Heydər Əliyevin xalqımız və dövlətimiz qarşısında tarixi xidmətləri, zəngin həyat yolu və fəaliyyəti haqqında geniş məlumat verilmişdir.

The personnel of the State Service of Special Communication and Information Security visited the Heydar Aliyev Center
In connection with the execution of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan "Heydar Aliyev Year" of 2023, the implementation of the measures in this direction is continuing in accordance with the plan approved by Lieutenant-General Ilgar Musayev, Head of the State Service of Special Communication and Information Security Service (SCIS).
In this regard, on April 14, the personnel of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan visited the Heydar Aliyev Center. The staff of SCIS got acquainted with the corner and museum exhibits organized on the occasion of the 100th anniversary of the Great Leader in the center of Heydar Aliyev. The visitors were informed about the historical services, glorious life path and activities of the great leader Heydar Aliyev before our people and our state by the employee of the Center.