Kibertəhlükəsizlik sahəsində Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti ilə Rumıniya Respublikasının Kibertəhlükəsizlik Milli Kiberdirektorluğu arasında Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi general–leytenant İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Rumıniyaya səfəri çərçivəsində nümayəndə heyəti Rumıniyanın Kibertəhlükəsizlik Milli Kiberdirektorluğunun rəhbəri cənab Dan Cimpean və digər rəsmilərlə görüşlər keçirmiş, gələcək mümkün əməkdaşlıq istiqamətlərini müzakirə etmişlər.
Səfər zamanı XRİTDX-nin rəisi general–leytenant İlqar Musayev ilə Rumıniya Respublikasının Kibertəhlükəsizlik Milli Kiberdirektorluğunun rəhbəri cənab Dan Cimpean arasında tərəflərin CERT komandalarının birgə fəaliyyətinin gücləndirilməsi, kibertəhdidlərlə mübarizə, kibertəhlükəsizlik insidentləri barədə məlumat və təcrübə mübadiləsinin təşkili sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.

The State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan and the National CyberSecurity Directorate of Romania have signed a Memorandum of Understanding (MoU)
The State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan and the the National CyberSecurity Directorate of Romania have signed a Memorandum of Understanding (MoU). Within the framework of the visit to Romania of the delegation led by Lieutenant-General Ilgar Musayev, the Head of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan, the delegation held meetings with the head of the National CyberSecurity Directorate of Romania, Mr. Dan Jimpean and other officials and discussed possible future directions of cooperation.
During the visit, Lieutenant-General Ilgar Musayev and Head of the National CyberSecurity Directorate of the Republic of Romania Mr. Dan Jimpean signed a Memorandum of Understanding on strengthening the joint activities of the CERT teams of the parties, cooperation in the field of combating cyber threats, organizing information and experience exchange on cybersecurity incidents.