Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəhbərliyi akademik Zərifə Əliyevanın məzarını ziyarət etmişlər
Cari ilin 28 aprel tarixində Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin (XRİTDX) rəhbərliyi akademik Zərifə Əliyevanın 100 illik yubileyinə həsr olunmuş anım tədbirində iştirak etmişdir. XRİTDX-nin rəisi general-leytenant İlqar Musayev və rəhbər heyəti Zərifə xanım Əliyevanın Fəxri xiyabandaki məzarını ziyarət etmiş, xatirəsini ehtiramla yad etmişlər. Azərbaycan dövlətinin qurucusu Ümummilli Lider Heydər Əliyevin və görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın məzarları önünə çələng qoyulmuş və çiçəklər düzülmüşdür.

The leadership of the State Service of Special Communication and Information Security visited the grave of academician Zarifa Aliyeva
On April 28 of this year, the leadership of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan (SCIS) participated in the commemorative event dedicated to the 100th anniversary of academician Zarifa Aliyeva. Head of Service Lieutenant-General Ilgar Musayev and his staff visited the tomb of Zarifa Aliyeva in the Alley of Honour and paid respect to the memory. The grave of the founder of the state of Azerbaijan National Leader Heydar Aliyev and prominent ophthalmologist-scientist, academician Zarifa Aliyeva was laid a wreath and flowers.