Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti tərəfindən Azərbaycan xalqının ümümilli lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirlərin həyata keçirilməsi davam etdirilir
Bununla əlaqədar Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti ilə Azərbaycan Texniki Universiteti arasında imzalanmış əməkdaşlıq haqqında memoranduma uyğun olaraq cari ilin 29 aprel tarixində Xidmətin texniki mərkəzində Azərbaycan Texniki Universitetində informasiya təhlükəsizliyi sahəsində bakalavr və magistr pillələrində təhsil alan xüsusi fərqlənən tələbələr arasında sahə üzrə qiymətləndirmə testi keçirilmişdir.
Çıxış edənlər belə tədbirlərinin keçirilməsinin tələbələrin praktiki təcrübəsi və dünyagörüşü, eləcə də kibertəhlüləsizlik sahəsinin inkişafı üçün əhəmiyyətli olduğunu vurğulamış, tələbələrə uğurlar arzulamışdır.
Qeyd edək ki, qiymətləndirmə testində iştirak edən tələbələrə sertifikatlar ,qaliblər isə Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti tərəfindən təqaüdlə mükafatlandırılacaqdır.

The State Service of Special Communication and Information Security continues to carry out events dedicated to the 100th anniversary of Heydar Aliyev, the national leader of the Azerbaijani people
In this regard, in accordance with the memorandum of cooperation signed between the State Service of Special Communication and Information Security and the Azerbaijan Technical University, on April 29 of the current year, a field assessment test was conducted at the Technical Center of the Service among the special distinguished students studying in the bachelor's and master's levels of information security at the Azerbaijan Technical University.
Speakers stressed that holding such training events is important for students' practical experience and outlook, as well as development of the field of cybersecurity, and wished the students success.
It should be noted that the students who took part in the assessment test will be awarded certificates, and the winners will be awarded with scholarships by the State Service of Special  Communication and Information Security.