İnformasiya təhlükəsizliyi tələblərinə cavab vermədiyindən 6 dövlət informasiya ehtiyatının fəaliyyəti Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti tərəfindən dayandırılmışdır
Aparılan audit yoxlamaları nəticəsində müəyyən edilmiş təhlükəsizlik risklərinin aradan qaldırılmaması səbəbindən Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin http://ayl.eco.gov.az, Xarici İşlər Nazirliyinin http://aida.mfa.gov.azhttp://nakhchivan.mfa.gov.az, Qusar Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin http://qusar-gii.gov.az, Gəncə Avtomobil Zavodunun http://ganjaauto.gov.az və İsmayıllı Rayon Bələdiyyəsinin http://ismayilli-bl.gov.az elektron informasiya ehtiyatının fəaliyyəti dayandırılmışdır.
Sözügedən saytlarda infomasiya təhlükəsizliyi üzrə çatışmazlıqlar aidiyyəti qurumlar tərəfindən aradan qaldırıldıqdan sonra onların fəaliyyəti bərpa ediləcəkdir.

The activity of 6 state information resources was suspended by the SCIS because they did not meet the information security requirements
Due to the failure to eliminate the security risks identified as a result of the audit inspections, the Ministry of Ecology and Natural Resources http://ayl.eco.gov.az, the Ministry of Foreign Affairs http://aida.mfa.gov.az and http://nakhchivan.mfa.gov.az, Gusar District Youth and Sports Department http://qusar-gii.gov.az, Ganja Automobile Plant http://ganjaauto.gov.az and Ismayilli District Municipality's electronic information resource http://ismayilli-bl.gov.az has been suspended.
Once the deficiencies in infomation security at the mentioned sitesare eliminated by the relevant institutions, their activity will be restored.