Naxçıvan Muxtar Respublikası dövlət qurumlarının “AzStateNet” şəbəkəsinə qoşulması işləri davam etdirilir
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Dövlət Vergi Xidməti, İqtisadiyyat Nazirliyi və Maliyyə Nazirliyinin İT infrastrukturunun “AzStateNet” şəbəkəsinə qoşulması təmin olunmuşdur.
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti tərəfindən Naxçıvan Muxtar Respublikasında dövlət orqanlarının “AzStateNet” şəbəkəsinə qoşulması və təhlükəsizliyinin gücləndirilməsi ilə bağlı müvafiq tədbirlər davam etdirilir.

Connection of the state institutions of the Nakhchivan Autonomous Republic to the "AzStateNet" network is ongoing
The connection of the IT infrastructure of the State Tax Service, the Ministry of Economy and the Ministry of Finance of the Nakhchivan Autonomous Republic to the "AzStateNet" network has been ensured.
Appropriate measures are being taken by the Special Communication and Information Security Service of the Republic of Azerbaijan to strengthen the security and connectivity of state bodies to the “AzStateNet” network in the Autonomous Republic of Nakhchivan.