Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin nümayəndəsi Vyana şəhərində keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak etmişdir
Cari ilin 19-23 iyun tarixlərində Avstriya Respublikasının Vyana şəhərində yerləşən Atom Enerjisi üzrə Beynəlxalq Agentliyi (AEBA) tərəfindən "Nüvə dünyasında kompüter təhlükəsizliyi: Təhlükəsizliyin mühafizəsi" mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilmişdir. Konfransda Xidmətin əməkdaşı Günay Əbdiyeva-Əliyeva "Maşın öyrənməsi (ML) alqoritmləri vasitəsilə şəbəkə əsaslı müdaxilələrin aşkarlanması" adlı məruzə ilə çıxış etmişdir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası AEBA-nın statusuna qoşulmuşdur və təşkilatın tamhüquqlu üzvüdür.

Representative of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan attended the international conference in Vienna
An international conference on "Computer Security in the Nuclear World: Security Protection" was held by the International Atomic Energy Agency (IAEA) in Vienna, Austria, on June 19-23 of this year. At the conference, an employee of the Service Gunay Abdiyeva Aliyeva made a report entitled "Network-based Intrusion Detection with Machine Learning (ML) Algorithms".
It should be noted that the Republic of Azerbaijan has joined the status of IAEA and is a full-fledged member of the organization.