Agentliyinin CERT mərkəzi əməkdaşlıq etdiyi “Team Cymru” təşkil etdiyi “Underground Cyber Economy 2019” konfransında məruzəçi kimi iştirak etmişdir
Xüsusi Dövlət Mühafizə Xidməti Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Agentliyinin CERT mərkəzi əməkdaşlıq etdiyi “Team Cymru” kibertəhlükəsizlik laboratoriyasının Avropa Şurası və Avropa İttifaqının dəstəyi ilə Fransanın Strasburq şəhərində təşkil etdiyi ictimaiyyət üçün qapalı olan “Underground Cyber Economy 2019” konfransında məruzəçi kimi iştirak etmişdir. 150 namizəd məruzəçi arasından seçilən Xidmətin nümayəndəsi Tural Məmmədov öz məruzəsində CERT mərkəzinin mütəxəssislərinin, xüsusən də Tural İsmayılovun səyi nəticəsində  “Muddy Water” kiberqruplaşmasının ölkəmizdəki fəaliyyətinin zərərsizləşdirilməsi barəsində çıxış etmişdir. Çıxış zamanı kiberqruplaşmanın sadəcə Azərbaycanı deyil, eyni zamanda 148 ölkədə 55,564 istifadəçini də hədəfə (şəkil.1) aldığının müəyyən edilməsi barədə məlumat verilmişdir.  Məruzə zamanı, həmçinin bu məlumatların hədəf ölkələrin CERT mərkəzləri ilə mübadilə ediləcəyi vurğulanmış, kibercinayətlərlə mübarizə istiqamətində beynəlxalq əməkdaşlığın rolunun vacibliyi qeyd olunmuşdur.

The agency's CERT center participated as a speaker at the "Underground Cyber Economy 2019" conference organized by "Team Cymru" with which it cooperates
The Special State Protection Service participated as a speaker in the "Underground Cyber Economy 2019" conference, closed to the public, organized by the "Team Cymru" cyber security laboratory with the support of the Council of Europe and the European Union, with the support of the CERT center of the State Agency for Special Communication and Information Security State Agency. The representative of the Service, Tural Mammadov, who was selected from among 150 candidate speakers, spoke in his report about the neutralization of the activities of the "Muddy Water" cyber group in our country as a result of the efforts of the experts of the CERT center, especially Tural Ismayilov. During the speech, it was reported that the cyber group targeted not only Azerbaijan, but also 55,564 users in 148 countries (Fig. 1). During the presentation, it was also emphasized that these data will be exchanged with the CERT centers of the target countries, and the importance of the role of international cooperation in the fight against cybercrimes was mentioned.