Cari ilin 20-22 iyul tarixilərində Azərbaycan Respublikası Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə Şuşa şəhərində “4-cü Sənaye İnqilabı dövründə Yeni Media” mövzusunda 2-ci Şuşa Qlobal Media Forumu keçirilir. Tədbirin əsas mövzusu yalan məlumatların ifşası və dezinformasiyaya qarşı mübarizə kimi mövzuları əhatə edir.
Forumda Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin stendi nümayiş olunub. Stenddə Xidmətin informasiya təhlükəsizliyi sahəsində gördüyü işlər, xüsusən də dezinformasiya və deepfake texnologiyaları ilə mübarizə həlləri təqdim olunub.

The Special Communication and Information Security State Service (SCİSSS) is participating in the 2nd Shusha Global Media Forum
On 20–22 July of the current year, the 2nd Shusha Global Media Forum, dedicated to the theme “New Media in the Era of the Fourth Industrial Revolution,” is being held in Shusha city, organized by the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan. The main topics of the event cover issues such as the exposure of false information and the fight against disinformation.
Within the forum, a stand of the Special Communication and Information Security State Service of the Republic of Azerbaijan has been presented. The stand showcases the work carried out by the Service in the field of information security, particularly solutions for combating disinformation and deepfake technologies.