27 sentyabr – Anım Günüdür
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin (XRİTDX) şəxsi heyəti 27 sentyabr - Anım Günü ilə əlaqədar İkinci Şəhidlər Xiyabanını ziyarət etmişlər. Şəhidlərimizin məzarları önünə gül dəstələri düzülmüş, əziz xatirələri ehtiramla yad edilmişdir.
Mərasim yerində Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycanın şanlı Ordusu tərəfindən 44 günlük Vətən Müharibəsində qazanılan parlaq qələbədən danışılmışdır. Həmçinin ərazi bütövlüyümüzün bərpası uğrunda canlarını fəda etmiş qəhrəman Vətən övladlarının, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin xalqımız tərəfindən daim yad edildiyi vurğulanmışdır.
Daha sonra XRİTDX-nın hərbi qulluqçuları Bakıda inşası davam etdirilən Zəfər parkında olub.
XRİTDX-nin rəisi general-leytenant İlqar Musayev və Xidmətin digər əməkdaşları xatirə daşının önünə gül dəstələri düzərək şəhidlərin əziz xatirəsini yad ediblər.
Vətən müharibəsinin başlandığı gün - 27 sentyabr Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2020-ci il 2 dekabr tarixli Sərəncamına əsasən Anım Günü kimi qeyd edilir.
Vətənimizin bütövlüyü uğrunda canından keçən qəhrəman igidlərimizin adını uca tutmaq, onları daima anmaq və xatirələrdə yaşatmaq hər birimizin vətəndaşlıq borcudur.

27 September – Memorial Day
The personnel of the Special Communication and Information Security State Service of the Republic of Azerbaijan (SCISSS) visited the Second Alley of Martyrs on the occasion of September 27 – Memorial Day. Bouquets of flowers were laid in front of the graves of our martyrs, and their dear memory was commemorated with respect.
At the ceremony site, the glorious victory achieved in the 44-day Patriotic War by the Azerbaijani Armed Forces under the leadership of the Victorious Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev was discussed. It was also emphasized that the dear memory of the heroic sons of the Motherland and our martyrs, who sacrificed their lives for the restoration of our territorial integrity, is always commemorated by our people.
Later, the military personnel of SCISSS visited Victory Park in Baku, which is still under construction.
The head of SCISSS, Lieutenant General Ilqar Musayev, and other employees of the Service laid bouquets of flowers in front of the memorial stone and commemorated the dear memory of the martyrs.
September 27, the day the Patriotic War began, is marked as Memorial Day in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev dated December 2, 2020.
Honoring the names of our heroic fighters who gave their lives for the integrity of our Motherland, remembering them at all times, and keeping their memory alive is the civic duty of each of us.