XRİTDX tərəfindən qlobal elektron poçt sistemində boşluqlar aşkarlandı
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti tərəfindən “GFI KerioConnect” qlobal elektron poçt sistemində istifadəçi interfeysi və sənəd emalı funksionallıqlarına uzaqdan müdaxiləyə imkan verən üç boşluq – CVE-2025-2975, CVE-2025-2976 və CVE-2025-2977 aşkar edilmişdir.
Aşkar edilmiş boşluqlar rəsmi qaydada təsdiqlənərək ABŞ-nin Milli Standartlar və Texnologiya İnstitutu (nist.gov) tərəfindən eyniadlı (CVE-2025-2975, CVE-2025-2976 və CVE-2025-2977) identifikasiya kodları ilə Milli Zəifliklər Verilənlər Bazasında (NVD) qeydiyyata alınmışdır.
Sözügedən boşluqlar barədə qlobal elektron poçt xidmətinin təminatçısı olan və ABŞ-nin Texas ştatında yerləşən proqram təminatı şirkəti "GFI Software" məlumatlandırılmışdır.
Məlumat üçün qeyd edək ki, 1992-ci ildən fəaliyyət göstərən və ABŞ, Böyük Britaniya, Almaniya, Çexiya və digər ölkələrdə ofisləri olan şirkətin məhsulları dünya üzrə 60.000-dən çox təşkilat və müəssisə tərəfindən istifadə olunur.

Vulnerabilities detected in the global email system by SCISSS
Special Communication and Information Security State Service has discovered three vulnerabilities — CVE-2025-2975, CVE-2025-2976, and CVE-2025-2977 — in the “GFI KerioConnect” global email system that allow remote exploitation of user interface and document processing functionalities. The identified vulnerabilities have been officially confirmed and registered in the National Vulnerability Database (NVD) by the United States National Institute of Standards and Technology (nist.gov) under the same identification codes (CVE-2025-2975, CVE-2025-2976, and CVE-2025-2977).
The software company GFI Software, which provides the global email service and is located in the state of Texas, USA, has been informed about these vulnerabilities.
GFI Software, which has been operating since 1992 and has offices in the USA, the United Kingdom, Germany, the Czech Republic, and other countries, has products used by more than 60,000 organizations and enterprises worldwide.