Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin Zərərverici Analizi Laboratoriyası (MRLab) tərəfindən “Telegram” üzərindən həyata keçirilən kiberhücumlarla bağlı araşdırmalar davam etdirilir.
Hazırda kiberəməliyyatla bağlı 112 saxta domen və 18 IP ünvanı MRLab tərəfindən nəzarətə götürülmüşdür. Sözügedən resursların fəaliyyəti araşdırılır və istifadəçilərə təsir dərəcəsi qiymətləndirilir.
Mövzu ilə bağlı əlavə məlumatlar mərhələli şəkildə XRİTDX-nin Kompüter İnsidentlərinə Qarşı Mübarizə Mərkəzinin (CERT) rəsmi saytında paylaşılacaq.

Investigations into the “Telegram” attacks are ongoing
Investigations into the cyberattacks carried out via “Telegram” are ongoing by the Malware Analysis Laboratory (MRLab) of the Special Communication and Information Security State Service (SCISSS) of the Republic of Azerbaijan.
Currently, 112 fake domains and 18 IP addresses related to the cyber operation have been brought under MRLab’s control. The activity of these resources is being analyzed, and the impact on users is being assessed.
Additional information on the matter will be gradually published on the official website of SCISSS’s Computer Emergency Response Team (CERT).