XRİTDX-nin rəhbər heyəti Anım günü ilə bağlı Zəfər Parkını ziyarət edib
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəhbər heyəti Vətən uğrunda şəhid olanların xatirəsinə ehtiram əlaməti olaraq Zəfər parkını ziyarət etmiş, Zəfər abidəsi önünə gül dəstələri qoymuşlar.
Vətən müharibəsinin başlandığı gün - 27 sentyabr Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin 2020-ci il 2 dekabr tarixli Sərəncamına əsasən Anım Günü kimi qeyd edilir. 44 gün davam edən müharibə nəticəsində Qarabağ və ətraf rayonlar işğaldan azad edilib.

The leadership of SCISSS visited Victory Park in connection with Memorial Day
The leadership of the Special Communications and Information Security State Service of the Republic of Azerbaijan paid tribute to the memory of those who were martyred for the homeland by visiting Victory Park. They laid wreaths at the Victory Monument as a sign of respect and honor.
September 27, the day the Patriotic War began, is commemorated as Memorial Day according to the decree of the President of the Republic of Azerbaijan and Supreme Commander-in-Chief, Mr. Ilham Aliyev, dated December 2, 2020.
As a result of the 44-day war, Karabakh and the surrounding districts were liberated from occupation.