Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətində 44 günlük Vətən Müharibəsində xüsusilə fərqlənən əməkdaşlarına verilən orden və medalların təqdimatı keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətində 44 günlük Vətən Müharibəsi dövründə istər ön cəbhədə hərbi hissələrin döyüş əməliyyatları üçün son dərəcə əhəmiyyətli olan rabitə əlqələrinin yaradılmasında, istərsə də arxa cəbhədə dövlət informasiya resurslarına olan kiberhücum cəhdlərinin qarşısının alınmasında xüsusilə fərqlənən əməkdaşlarına Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin müvafiq Sərəncamları ilə verilən orden və medalların təqdimatı keçirilmişdir.
Tədbirdə çıxış edən Xidmətin rəisi vəzifəsini müvəqqəti icra edən general-leytenant Mürsəl Vəliyev 44 günlük Vətən müharibəsində Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan Ordusunun şücaətindən, qısa müddət ərzində Azərbaycan Ordusunun 30 ilə yaxın erməni işğalı altında olan torpaqlarımızın azad etməsindən danışdı. Çıxışında qeyd etdi ki, Azərbaycan Ordusu arsenalında olan ən müasir silahlarla faktiki olaraq Ermənistan ordusunu darmadağın etmiş, Vətən müharibəsində Ordumuzun peşəkarlığı dünyanın müxtəlif ölkələrinin hərbi ekspertləri tərəfindən yüksək qiymətləndirilmişdir.

The State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan presented orders and medals to employees who distinguished in the 44-day Patriotic War.
The presentation of the orders and medals who distinguished themselves during the 44-day Patriotic War, either in creating communication links that are extremely important for the combat operations of military units on the front line, or in preventing cyber attack attempts on state information resources on the rear front awarded by the relevant Order of the President of the Republic of Azerbaijan was held at the Special Communication and Information Security State Service of the Republic of Azerbaijan.
Speaking at the event, Lieutenant General Mursal Valiyev, acting as the head of the Service, spoke about the bravery of the Azerbaijani Army under the leadership of the victorious Supreme Commander Ilham Aliyev in the 44-day Patriotic War, and how the Azerbaijani Army liberated our lands under Armenian occupation in a short period of time. In his speech, he noted that the Azerbaijani Army practically crushed the Armenian army with the most modern weapons in its arsenal, and the professionalism of our Army in the Patriotic War was highly appreciated by military experts of different countries of the world.