Dövlət qurumlarında “İnformasiya Təhlükəsizliyinin Gücləndirilməsi” mövzusunda online konfrans keçirilmişdir
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti dövlət qurumları üçün 28-29 dekabr 2021-ci il tarixində “İnformasiya Təhlükəsizliyinin Gücləndirilməsi” mövzusunda online konfrans təşkil etmişdir.
2 gün ərzində keçirilmiş online tədbirdə dövlət qurumların 183 dövlət qurumunun 257 informasiya texnologiyaları və təhlükəsizliyi sahəsinə cavabdeh nümayəndəsi iştirak etmişdir.
Konfransda aşağıdakı mövuzlarda çıxışlar olmuş və daha sonra dövlət qurumlarının sahə üzrə çətinlikləri, rəy və təklifləri dinlənilmiş sualları cavablandırılmışdır:
• Dövlət qurumlarında daxili informasiya təhlükəsizliyi siyasətinin formalaşdırılması üzrə nümunəvi Təlimat necə olmalıdır;
• Yeni kiber təhdid trendləri və onlardan mühafizə necə təşkil edilməlidir;
• XRİTDX-nin kiber təhdidlərlə mübarizədə əldə etdiyi nailiyyətlər və kibermüdafiə üzrə statistikanın təqdimatı;
• Dövlət qurumlarında informasiya təhlükəsizliyi vəziyyətinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı “Təhlükəsizlik” və “Kiber ayıqlıq” üzrə indeks göstəricilərinin təqdimatı;

An online conference on "Strengthening Information Security" was held in state institutions.
The Special Communication and Information Security State Service has organized an online conference on "Strengthening Information Security" for government agencies on December 28-29, 2021.
257 representatives of 183 state institutions responsible for information technology and security participated in the online event held for 2 days.
At the conference, there were speeches on the following topics, and then the questions of the state institutions in the field of difficulties, opinions and proposals were answered:
• How should be the exemplary Instruction on the formulation of the internal information security policy in state institutions;
•
• How should be organized new cyber threat trends and protection against them;
• Presentation of statistics on cyber defense and achievements of the SCIS in the fight against cyber threats;
• Presentation of "Security" and "Cyber vigilance" index indicators related to the assessment of the state of information security in state institutions;