Moskvada Müstəqil Dövlətlər Birliyi ölkələrinin Hökümətlərarası Feldyeger Rabitəsinin Koordinasiya Şurasının 39-cu iclası keçirilmişdir
Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində Müstəqil Dövlətlər Birliyinin iştirakçı ölkələrinin Hökümətlərarası Feldyeger Rabitəsinin Koordinasiya Şurasının 39-cu iclası keçirilmişdir. İclasda MDB-yə üzv dövlətlərin feldyeger rabitəsi xidmətlərinin nümayəndə heyətləri iştirak etmişdir. Azərbaycan Respublikasını iclasda Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti təmsil etmişdir.
İclas çərçivəsində Koordinasiya Şurasına üzv dövlətlərin rəhbərləri, hökumətləri və mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları arasında rəsmi yazışmaların operativ və təhlükəsiz şəkildə çatdırılmasının təmin olunması ilə bağlı məsələlər müzakirə edilmişdir.
İclasın yekunlarına dair müvafiq protokol imzalanmışdır.
Qeyd edək ki, Müstəqil Dövlətlər Birliyi ölkələrinin Hökümətlərarası Feldyeger Rabitəsinin Koordinasiya Şurasının 38-ci iclası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin sədrliyi ilə Bakı şəhərində keçirilmişdir.

The 39th meeting of the Intergovernmental Courier Communication Coordination Council of the Commonwealth of Independent States was held in Moscow
The 39th meeting of the Intergovernmental Courier Communication Coordination Council of the Commonwealth of Independent States was held in Moscow, Russian Federation. The meeting was attended by delegations of courier communication services from the CIS (Commonwealth of Independent States) member states. The Republic of Azerbaijan was represented at the meeting by Special Communication and Information Security State Service.
Within the framework of the meeting, issues related to ensuring the prompt and secure delivery of official correspondence between the heads, governments, and central executive authorities of the member states of the Coordination Council were discussed.
A relevant protocol was signed on the outcomes of the meeting.
It should be noted that the 38th meeting of the Intergovernmental Courier Communication Coordination Council of the Commonwealth of Independent States was held in Baku under the chairmanship of Special Communication and Information Security State Service.