XRİTDX tərəfindən təşkil olunan təlimlər başa çatıb
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti (XRİTDX) tərəfindən Bakı Ali Neft Məktəbində yerləşən “İnformasiya Təhlükəsizliyi Testləri” laboratoriyasında dövlət qurumlarının əməkdaşları üçün təşkil olunan ixtisasartırma təlimləri başa çatıb.
Təlimlər Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Strateji Obyektlərinin Mühafizəsi Dövlət Agentliyinin (SOMDA) informasiya texnologiyaları və informasiya təhlükəsizliyi sahəsində çalışan əməkdaşlarını əhatə edib.
İki həftə davam edən təlimlər çərçivəsində iştirakçıların sahə üzrə bilik və bacarıqları inkişaf etdirilib.
Qeyd edək ki, təlimlər “Azərbaycan Respublikasının informasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizliyə dair 2023–2027-ci illər üçün Strategiyası”na uyğun olaraq təşkil edilir və praktik bacarıqlara əsaslanan kadr hazırlığı modelinin tətbiqini nəzərdə tutur.

The training sessions organized by the Special Communication and Information Security State Service (SCISSS) have concluded.
The advanced training courses organized by the Special Communication and Information Security State Service of the Republic of Azerbaijan (SCISSS) for employees of state institutions have concluded at the “Information Security Testing” laboratory, located at the Baku Higher Oil School.
The training sessions covered personnel from the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan and the State Agency for the Protection of Strategic Facilities of the Republic of Azerbaijan (SOMDA) who work in the fields of information technology and information security.
Within the framework of the two-week training, participants’ knowledge and skills in the field were enhanced.
It should be noted that the training sessions are organized in accordance with the “2023–2027 Strategy on Information Security and Cybersecurity of the Republic of Azerbaijan” and are designed to implement a personnel development model based on practical skills.