Türkiyə Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Rəqəmsal Transformasiya Ofisinin sədri Ali Taha Koçun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətində Türkiyə Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Rəqəmsal Transformasiya Ofisinin sədri Ali Taha Koçun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Görüşdə Xidmətin rəisi səlahiyyətlərini icra edən general-leytenant Mürsəl Vəliyev dövlət qurumlarına müasir tipli xüsusi rabitə xidmətlərinin göstərilməsi və informasiya təhlükəsizliyini təmin edilməsi, eləcə də Azərbaycan Respublikasının İnformasiya Təhlükəsizliyi Koordinasiya Komissiyasının gördüyü işlər haqda qonaqlara ətraflı məlumat verdi. Xidmətin səlahiyyətləri çərçivəsində Azərbaycan rəqəmsal transformasiyasının həyata keçirilməsinə öz töhfələrini verəcəyini görüş iştirakçılarınını diqqətinə çatdırdı.
Türkiyə Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Rəqəmsal Transformasiya Ofisinin sədri Ali Taha Koç Türkiyədə rəqamsal tranformasiya sahəsində görülən işlərdən, ölkə strategiyasından və qurumun sahə üzrə gələcək planlarından danışdı. O, həmçinin hazırda qurumun üzərində çalışdığı “Süni intellekt”, “Türk Beyin Layihəsi”, "81 bölgədə 81 Kiber Qəhrəman" və digər layihələrindən danışaraq informasiya təhlükəsizliyi sahəsi üzrə ikitərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsinin məqsədəuyğun olduğunu və sahə üzrə hər cür birgə əməkdaşlığa və birgə layihələrə dəstək verə biləcəklərini açıqladı. Çıxışının sonunda Ali Taha Koç Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti əməkdaşlarını 21-26 sentyabr 2021-ci il tarixlərində Türkiyədə keçiriləcək Texnofest Texnologiya Festivalına dəvət etdi.
Görüşün sonunda hər iki tərəfdən nümayəndə heyəti rəhbərləri birgə əməkdaşlığın davamlı olmasında maraqlı olduqlarını bildirdilər.

Meeting with the delegation led by Ali Taha Koç, Chairman of the Digital Transformation Office of the Presidential Administration of the Republic of Turkey
A meeting was held with the delegation headed by Ali Taha Koch, the Chairman of the Digital Transformation Office of the Presidential Administration of the Republic of Turkey, at the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, acting head of the Service, Lieutenant General Mursal Valiyev gave detailed information to the guests about the provision of modern special communication services to state institutions and ensuring information security, as well as the work done by the Information Security Coordination Commission of the Republic of Azerbaijan. He informed the participants of the meeting that he will contribute to the realization of the digital transformation of Azerbaijan within the scope of the service's powers.
Ali Taha Koç, Chairman of the Digital Transformation Office of the Presidential Administration of the Republic of Turkey, spoke about the work done in the field of digital transformation in Turkey, the country's strategy and the institution's future plans in the field. He also spoke about the "Artificial Intelligence", "Turkish Brain Project", "81 Cyber Heroes in 81 Regions" and other projects that the institution is currently working on, saying that it is appropriate to expand bilateral cooperation in the field of information security and to support all kind of joint cooperation and joint projects in the field.
At the end of his speech, Ali Taha Koç invited the employees of the Special Communication and Information Security State Service to the Technofest Technology Festival to be held in Turkey on September 21-26, 2021.
At the end of the meeting, the heads of the delegations from both sides expressed their interest in continuing joint cooperation.