Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin idarə rəisi beynəlxalq konfransda çıxış edib
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin (XRİTDX) idarə rəisi Tural Məmmədov noyabrın 8-də Omanın paytaxtı Muskat şəhərində təşkil olunan 10-cu Regional Kibertəhlükəsizlik Həftəsi çərçivəsində keçirilən “Kibertəhlükəsizlik innovasiyası və kibersənayenin inkişafı” mövzusunda konfransda iştirak edib.
Konfransda təqdimatla çıxış edən T.Məmmədov ölkəmizdə kibertəhlükəsizlik sahəsinin inkişafı üçün atılan addımlardan, kibersənayenin inkişafı və əlaqələndirilməsi məqsədilə özəl sektorun təşəbbüsü olaraq yaradılmış Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının fəaliyyətindən, hazırlanmış informasiya təhlükəsizliyi strategiyası və müvafiq tədbirlər planının bu sahənin inkişafında oynayacağı rolundan danışıb.

The Head of Department of the State Service of Special Communication and Information Security spoke at the international conference
Tural Mammadov, Head of the Department of State Service of Special Communication and Information Security (SCSI) took part in the conference on "Cyber security innovation and development of cyber industry" held within the framework of the 10th Regional Cyber Security Week organized on November 8 in Muscat, the capital of Oman.
Making a presentation at the conference, T. Mammadov spoke about the steps taken for the development of the cyber security field in our country, the activities of the Association of Cyber Security Organizations of Azerbaijan, which was established as an initiative of the private sector for the purpose of developing and coordinating the cyber industry, and the role that the developed information security strategy and relevant action plan will play in the development of this field.