Bakıda “Qlobal hibrid müharibə və kibertəhlükəsizlik” Sammiti keçirilir
“İnterProbe” şirkəti və Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının (AKTA) tərəfindən birgə təşkil olunan “Qlobal hibrid müharibə və kibertəhlükəsizlik” mövzusunda tədbir AKTA-ya üzv olan “Pnetworks” təşkilatının dəstəyi, Medianın İnkişafı Agentliyinin, “A2Z Technologies”, “CyberPoint” şirkətlərinin tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilir.
Tədbir Azərbaycan və Türkiyə Respublikalarının Dövlət himnlərinin səsləndirilməsi və şəhidlərin xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla anılması ilə başlayıb.
Sonra sammitlə bağlı videoçarx nümayiş olunub.
Sammitdə Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi İlqar Musayev, AKTA-nın İdarə heyətinin sədri Rahid Ələkbərli, Kibertəhlükəsizlik Mərkəzinin rəisi Davud Rüstəmov, “BP” şirkətinin xarici əlaqələr və strategiya üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli, Medianın İnkişafı Agentliyinin icraçı direktoru Əhməd İsmayılov və digər rəsmi şəxslər çıxış ediblər.

Global Hybrid Warfare and Cyber Security Summit starts in Baku
The event was co-organized by “InterProbe” and the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (AKTA) in partnership with “A2Z Technologies”, “CyberPoint” and with the support of AKTA member company “Pnetworks”.
The event began with the playing of the national anthems of the Republics of Azerbaijan and Turkey and a minute's silence in memory of the martyrs.
Then a video about the summit was shown.
Head of the Special Communication and Information Security State Service of Azerbaijan Ilgar Musayev, AKTA Chairman of the Board Rahid Alakbarli, Head of the Cyber Security Center Davud Rustamov, bp’s vice president for the Caspian region, communications and external affairs Bakhtiyar Aslanbayli, Executive Director of the Media Development Agency Ahmad Ismayilov and other officials addressed the summit..