Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin əməkdaşları Türkiyə Cümhuriyyətində təcrübə mübadiləsində olmuşdur
20-25 noyabr 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin nümayəndələri Türkiyə Cümhuriyyətində olmuşlar.
Səfər çərçivəsində, Türkiyə Cümhuriyyətinin Elmi-Texnoloji Araşdırmalar Təşkilatının (TÜBİTAK) İnformasiya Texnologiyaları və İnformasiya Təhlükəsizliyi Araşdırmalar Mərkəzinin (BİLGEM) rəsmiləri ilə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi məqsədilə görüş keçirilmiş, təşkilatın İnformasiya Texnologiyaları, Yüksək Texnoloji Araşdırmalar, Kibertəhlükəsizlik, Milli Elektronik Araşdırmalar və Proqram Texnologiyaları institutları ilə tanışlıq təşkil edilmiş, müvafiq institutların heyətləri ilə birgə fəaliyyət istiqamətləri və elmi-texnoloji yeniliklər barədə təcrübə mübadiləsi aparılmışdır.
Dövlət Xidmətinin nümayəndə heyəti "TÜBİTAK BİLGEM" təşkilatının prezidenti Dr. Ali Görçin və biznesin inkişafı üzrə vitse-prezident Sadullah Uzun ilə görüşmüş, onlar da öz növbələrində Azərbaycan nümayəndə heyətini qəbul etməkdən məmnunluqlarını ifadə edərək iki qardaş ölkə arasında informasiya texnologiyaları və informasiya təhlükəsizliyi istiqamətlərində qarşılıqlı əməkdaşlığın gələcək perspektivini müzakirə etmişlər.

The employees of the State Service of Special Communication and Information Security visited the Republic of Turkey for exchange of experience
On November 20-25, 2022, representatives of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan visited the Republic of Turkey.
Within the framework of the visit, a meeting was held with the officials of the Information Technologies and Information Security Research Center (BILGEM) of the Scientific and Technological Research Organization of the Republic of Turkey (TÜBİTAK) for the purpose of exchanging experience, an acquaintance with the organization's Information Technologies, High-Tech Research, Cyber Security, National Electronic Research and Software Technologies institutes was organized, and experience was exchanged with the staff of the relevant institutes on joint action directions and scientific-technological innovations.
The delegation of the State Service met with the president of "TUBITAK BILGEM" organization, Dr. Ali Gorchin and Vice President for Business Development Sadullah Uzun, and they, in turn, expressed their satisfaction for receiving the Azerbaijani delegation and discussed the future perspective of mutual cooperation between the two brotherly countries in the fields of information technology and information security.