Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti və TÜBİTAK arasında əməkdaşlıq davam edir
Azərbaycan Respublikası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasında işgüzar səfərdədir.
25 Yanvar tarixində başlayan səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti İstanbul şəhərində yerləşən Türkiyə Respublikası Sənaye və Texnologiya Nazirliyinin Elm və Texnoloji Tədqiqatlar Şurasının (TÜBİTAK) İnformatika və İnformasiya Təhlükəsizliyi üzrə Tədqiqatlar Mərkəzini (BİLGEM) ziyarət etmiş, Xidmət rəisi İlqar Musayev TÜBİTAK BİLGEM Mərkəzinin prezidenti Dr. Ali Görçin və digər rəsmilərlə görüşmüşdür. Daha sonra nümayəndə heyətinə TÜBİTAK BİLGEM-in tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, müəllifi olduqları elmi, texniki-texnoloji həllər və Dövlət Sertifikat Xidmətləri Mərkəzinin (KamuSM) fəaliyyəti barədə geniş məlumat verilmişdir.
Xatırladaq ki, 2022-ci ilin 12 dekabr tarixində Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi general-leytenant İlqar Musayev ilə Türkiyə Respublikasının İnformatika və İnformasiya Təhlükəsizliyi üzrə Tədqiqatlar Mərkəzinin Prezidenti Dr. Ali Görçin “Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti ilə TÜBİTAK BİLGEM arasında birgə əməkdaşlıq haqqında” Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.

The Cooperation between the State Service of Special Communication and Information Security and TUBITAK continues
The delegation headed by Ilgar Musayev, the Head of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan, is on a business trip in the Republic of Turkey.
Within the framework of the visit, which began on January 25, the delegation visited the Informatics and Information Security Research Center (BILGEM) of the Science and Technological Research Council of the Ministry of Industry and Technology of the Republic of Turkey located in Istanbul, and the Head of Service Ilgar Musayev visited the BILGEM Center of TURBITK met with Ali Gorçin and other officials. Later, the delegation was informed about the history, activities, scientific, technical and technological solutions of TUBITAK Bilgem and the activities of the State Certificate Services Center (KamuSM).
On December 12, 2022,  the Head of the State Service of Special Communication and Information Security, met with the President of the Center for Research on Informatics and Information Security of the Republic of Turkey
It should be recalled that on December 12, 2022, Lieutenant-General Ilgar Musayev, the Head of the State Service of Special Communication and Information Security, Dr. Ali Gorchin the President of the Research Center for Informatics and Information Security of the Republic of Turkey Memorandum of Understanding on joint cooperation between the State Service for Special Communications and Information Security and TUBITAK Bilgem was signed.