Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin nümayəndə heyətinin Türkiyəyə səfəri başa çatmışdır
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi general – leytenant İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti işgüzar səfər çərçivəsində Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərində olub. Sözügedən səfər zamanı nümayəndə heyəti Ankara şəhərində yerləşən Mustafa Kamal Atatürkün movzoleyini ziyarət etmiş, daha sonra Türkiyə Respublikasının Sənaye və Texnologiya Nazirliyi, İnformasiya və Kommunikasiya İdarəsi (BTK), Türkiyə Elmi-Texnoloji Tədqiqatlar Şurası və Prezident Administrasiyasının Rəqəmsal Transformasiya Ofisində görüşlər keçirmişlər.
Görüşlərdə Türkiyə Respublikasında informasiya-kommunikasiya texnologiyaları və informasiya təhlükəsizliyi sahəsində həyata keçirilmiş layihələr, əldə edilmiş elmi-texnoloji nailiyyətlər barədə geniş məlumat verilmiş, iki ölkə arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə edilmişdir.
Xidmət rəisi İlqar Musayev görüşlərdə Türkiyə Respublikasının nümayəndələrinə Azərbaycan Respublikası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin fəaliyyət istiqamətləri və gördüyü işlər barədə məlumat vermişdir.

The visit of the delegation of the State Service of Special Communication and Information Security to Turkey has ended
A delegation headed by Lieutenant General Ilgar Musayev, Head of the State Service of Special Communication and Information Security, visited Ankara, Turkey as part of a visit.
During the visit, the delegation visited the Mausoleum of Mustafa Kemal Atatürk located in Ankara, and then held meetings at the Ministry of Industry and Technology of the Republic of Turkey, the Information and Communication Department (BTK), the Scientific and Technological Research Council of Turkey and the Digital Transformation Office of the Presidential Administration.
At the meetings, the projects implemented in the field of information and communication technologies and information security in the Republic of Turkey, as well as the scientific and technological achievements were widely reported and the directions of mutual cooperation between the two countries were discussed.
The head of the service, Ilgar Musayev, informed the representatives of the Republic of Turkey about the directions of activity and the work done by the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan.