İnformasiya Təhlükəsizliyi üzrə Koordinasiya Komissiyası sədrinin “İnternet cəmiyyəti” ilə görüşü keçiriləcək
İnformasiya Təhlükəsizliyi üzrə Koordinasiya Komissiyasının sədri general-leytenant İlqar Musayevin sahə üzrə dövlət özəl və vətəndaş cəmiyyəti arasında əməkdaşlığı gücləndirmək, problemlər, təhlükələr və risklər barədə məlumat mübadiləsi aparmaq, zərurət olduğu hallarda Komissiyanın iclaslarında müzakirəyə təklif etmək məqsədiylə mart ayı ərzində "İnternet cəmiyyəti"ilə görüşün keçirilməsi planlaşdırılır. Keçiriləcək görüşlərdə - informasiya təhlükəsizliyi, kriptoqrafiya, kibertəhlükələr/kibertəhdidlər, informasiya təhlükəsizliyi standartları, dövlət özəl əməkdaşlığı, internet təhlükəsizliyi, fərdi məlumatlar, elektron hökumət, uşaqların internetdən təhlükəsiz istifadə etməsi, kiberdələduzluq, kibercinayətkarlıq, kritik informasiya infrastrukturları və s. kimi sahələr üzrə sualları və ya təklifləri olan müəssisələr, təşkilatlar, QHT və media nümayəndələri iştirak edə bilərlər.
Sözügedən görüşlərdə iştirak etmək üçün 06.03.2023 tarixinədək aşağıdakı keçidə daxil olaraq qeydiyyatdan keçmək mümkündür:

The Chairman of the Coordination Commission on Information Security will meet with “Internet society”
Lieutenant-General Ilgar Musayev, Chairman of the Coordination Commission on Information Security, is scheduled to hold a meeting with Internet society during March to strengthen cooperation between public and private civil society in the field, to exchange information about problems, dangers and risks, to propose for discussion at the Commission meetings where necessary.
Businesses, organizations, NGOs and media representatives with questions or suggestions on areas such as information security, cryptography, cyberattacks/cyberattacks, information security standards, public and private cooperation, internet security, personal data, electronic government, children's safe use of the Internet, cybercrime, cybercrime, critical information infrastructures and others can participate in the meetings.
To participate in the mentioned meetings, it is possible to register by entering the following link until 06.03.2023.