“AzStateNet” şəbəkəsinin genişləndirilməsi istiqamətində Naxçıvan Muxtar Respublikasında işlər davam etdirilir
Naxçıvan Muxtar Respublikasında dövlət qurumlarının informasiya təhlükəsizliyinin gücləndirilməsi məqsədi ilə “AzStateNet” Data, İnternet və “Voice” şəbəkələrinin Naxçıvan Muxtar Respublikasında qurulması və dövlət qurumlarının bu şəbəkəyə qoşularaq təhlükəsizliyinin gücləndirilməsi istiqamətində işlər davam etdirilir.
Hazırda Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının Naxçıvan Muxtar Respublikası idarəsi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Dövlət Sosial Müdafiə Fondu, Naxçıvan Muxtar Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Dövlət Sərhəd Xidməti, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Prokurorluğu, Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin Naxçıvan Baş İdarəsinin “AzstateNet” Data, İnternet və “Voice” şəbəkələrinə qoşulması təmin edilmişdir.

Work is being continued in the Nakhchivan Autonomous Republic in the direction of the expansion of the "AzStateNet" network
In order to strengthen the information security of state agencies in Nakhchivan Autonomous Republic works are being continued in the direction of establishing the "AzStateNet" Data, Internet and "Voice" networks in the Nakhchivan Autonomous Republic and strengthening the security of state institutions by connecting to this network.
Currently, the Department of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan in the Nakhchivan Autonomous Republic, the State Social Protection Fund of the Nakhchivan Autonomous Republic, the State Urban Planning and Architecture Committee of the Nakhchivan Autonomous Republic, the State Border Service of the Nakhchivan Autonomous Republic, the Prosecutor's Office of the Nakhchivan Autonomous Republic, the State Security Service of the Republic of Azerbaijan are connected to the “AzstateNet” Data, Internet and “Voice” networks of the Nakhchivan Main Department.