Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti İsrail Dövlətində işgüzar səfərdədir
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi general-leytenant İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti İsrail Dövlətində işgüzar səfərdədir.
Cari ilin 5 mart tarixində başlayan səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti İsrailin Milli Kiberdirektorluğu, Milli Kompüter İnsidentlərinə Qarşı Mübarizə Mərkəzi (CERT), Milli Kibertəhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi (Mərkəzi SOC), Milli Rəqəmsal Agentliyinin "Hökumət Kibertəhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi", Energetika Nazirliyinin Milli Laboratoriyasını ziyarət etmişdir. Xidmət rəisi general-leytenant İlqar Musayev adıçəkilən təşkilat rəsmiləri ilə, eləcə də kibertəhlükəsizlik sahəsində Azərbaycanda fəaliyyət göstərən "PROSOL" şirkətinin rəhbərliyi ilə birgə İsrailin sahə üzrə aparıcı şirkətlərinin həlləri ilə tanış olmuşlar.
Görüşlərdə İsrail dövlətinin informasiya-kommunikasiya texnologiyaları və informasiya təhlükəsizliyi sahəsində həyata keçirdiyi layihələr, əldə etdiyi elmi-texniki nailiyyətlər barədə nümayəndə heyətinə geniş məlumat verilmiş, iki ölkə arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə edilmişdir.
Xidmət rəisi general-leytenant İlqar Musayev görüşlərdə İsrail Dövlətinin nümayəndələrinə Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin fəaliyyət istiqamətləri və gördüyü işlər barədə məlumat vermişdir.

The delegation led by Ilgar Musayev, the Head of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan, is on a business trip in the State of Israel
The delegation led by Lieutenant-General Ilgar Musayev, the Head of the State Service of Special Communications and Information Security of the Republic of Azerbaijan, is on a business trip in the State of Israel.
Within the framework of the visit, which began on March 5 of this year, the delegation visited the National Cyberdirectorate of Israel, the National Computer Emergency Response Team (CERT), the National Cyber Security Operations Center (SOC), the National Digital Agency's “Government Cybersecurity Operations Center”, and the National Laboratory of the Ministry of Energy. Head of Service Lieutenant-General Ilgar Musayev was acquainted with the solutions of leading Israeli companies in the field, together with officials of the organization, as well as Azerbaijan company "PROSOL", which operates in the field of cybersecurity.
The delegation was informed about the projects carried out by the State of Israel in the field of information and communication technologies and information security, scientific and technical achievements, and the directions of mutual cooperation between the two countries were discussed at the meetings.
Head of the Service Lieutenant-General Ilgar Musayev informed the representatives of the State of Israel about the activities and work of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan at the meetings.