Azərbaycan Respublikası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin nümayəndə heyəti Qlobal Kibertəhlükəsizlik Konfransında iştirak etmişdir
Cari ilin 14 -16 mart tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliyinin Dubay şəhərində GISEC Qlobal Kibertəhlükəsizlik Konfransı keçirilmişdir.
Konfransda Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin (XRİTDX) idarə rəisi Tural Məmmədov “İnformasiya təhlükəsizliyinin təkamülü – saxta domenlərin monitorinqi” təqdimati ilə çıxış etmişdir. Təqdimatda informasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsi üçün texnologiya, üsul və vasitələrin keçdiyi təkamül yolu, eləcədə XRİTDX-nin Kompüter İnsidentlərinə qarşı Mübarizə Mərkəzinin (CERT.gov.az) saxta domen təhdidləri ilə mübarizə təcrübəsi tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırılmışdır.
Tədbirin davamında XRİTDX-nin nümayəndəsi “Kiberməkan və geopolitika: Kiberrisklərin azaldılmasına sistematik yanaşma” mövzulu panel müzakirəsində iştirak etmişdir.
Ümumilikdə 120 ölkədən 500-dən çox kibertəhlükəsizlik şirkətinin iştirak etdiyi konfrans və sərgidə Xidmətin nümayəndə heyəti sahə üzrə müxtəlif məlumatlar və məruzələr ilə tanış olmuş, aparıcı şirkətlərin nümayəndələri ilə görüşlər keçirmiş, yeni texnoloji həllərin tətbiqi istiqamətləri ilə bağlı müzakirələr aparmışlar.

Delegation of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan attended the Global Cybersecurity Conference
GISEC Global Cybersecurity Conference was held in Dubai, United Arab Emirates on March 14-16 of this year.
Head of Department of the State Service of Special Communication and Information Security (SCİS) Tural Mammadov made a presentation on “Evolution of information security – monitoring of fraudulent domains” at the conference. In the presentation, the evolutionary path of technology, methods and tools for ensuring information security, as well as the experience of combating fraudulent domain threats of the Computer Emergency Response Team (CERT.gov.az) of the State Security Service of Ukraine was brought to the attention of the event participants.
At the event, the representative of SCİS participated in a panel discussion on “Cyberspace and Geopolitics: A Systematic Approach to Reducing Cybercriminals”.
In total, more than 500 cybersecurity companies from 120 countries participated in the conference and exhibition, and delegates of the Service were familiarized with various information and reports on the field, held meetings with representatives of leading companies, and held discussions on the directions of applying new technological solutions.