Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəisi İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Rumıniyada işgüzar səfərdədir
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin (XRİTDX) rəisi general-leytenant İlqar Musayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 25 aprel tarixindən Rumıniyanın Buxarest şəhərində fəaliyyətə başlayan Kiber Diplomatiya üzrə Beynəlxalq Konfrans və Kritik İnfrastrukturlarının Qorunması Beynəlxalq Forumunda iştirak etmək üçün səfərdədir.
Sözügedən tədbirlərdə Avropa ölkələrinin sahə üzrə rəhbər şəxsləri, dövlət və özəl sektorların rəhbərləri, müxtəlif ölkələrin diplomatik nümayəndələri və informasiya təhlükəsizliyi üzrə ekspertlər iştirak edirlər. XRİTDX-nin idarə rəisi Tural Məmmədov hər iki tədbirdə kiberdiplomatiya və rəqəmsal erada yeni perspektivlər, kritik infrastrukturların mühafizəsinə yeni təhdidlər, kritik infrastrukturda kiberrisklərin idarə edilməsi üzrə təqdimatla çıxış etmişdir. Forumda qlobal təhlükələr və beynəlxalq əməkdaşlıq, transmilli korporasiyalar, elm və vətəndaş cəmiyyəti kimi aktorlarla koordinasiya və əməkdaşlıq səviyyəsinin yüksəldilməsi kimi mövzular müzakirə olunmuşdur.
Nümayəndə heyəti tərəfdaş ölkələrlə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi istiqamətində bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirmişdir.

The delegation led by Ilgar Musayev, the Head of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan, is on a business trip in Romania
A delegation led by Lieutenant-General Ilgar Musayev, the Head of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan (SCIS), is on a visit to the International Conference on Cyber Diplomacy and the International Forum on Protecting Critical Infrastructure, which began its activity in Bucharest, Romania on April 25.
Heads of the European countries, heads of public and private sectors, diplomatic representatives of different countries and experts in information security take part in the said events. Head of Department of SCIS, Tural Mammadov made a presentation at both events on new perspectives on cyberdiplomacy and the digital age, new threats to the protection of critical infrastructures, and cybererrisk management in critical infrastructure. The forum discussed global threats and international cooperation, coordination with actors such as transnational corporations, science and civil society, and enhancing cooperation.
The delegation held a number of bilateral meetings in order to develop cooperation with partner countries.