Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti Ulu Öndərin əziz xatirəsini ehtiramla yad etmişdir
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin (XRİTDX) rəisi general-leytenant İlqar Musayev və Xidmətin şəxsi heyəti Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri, müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu, görkəmli siyasətçi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin vəfatının 21-ci ildönümü ilə əlaqədar Onun Fəxri Xiyabandakı məzarını ziyarət etmiş və əziz xatirəsini ehtiramla yad etmişlər.
Azərbaycan dövlətinin qurucusu Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məzarı önünə çiçəklər düzülmüşdür.
Daha sonra Xidmətin inzibati binasında şəxsi heyətə Ulu Öndərin zəngin həyat yolu, xalqımız və dövlətimiz qarşısında tarixi xidmətləri haqqında ətraflı məlumat verilmiş, sənədli film nümayiş etdirilmişdir.

The Special Communications and Information Security State Service of the Republic of Azerbaijan has paid tribute to the cherished memory of the National Leader.
General-Lieutenant Ilgar Musayev, the head of the Special Communications and Information Security State Service (SCIS), and the staff of the Service visited the grave of the National Leader of the Azerbaijani people, the founder of the independent Azerbaijani state, prominent politician, and statesman Heydar Aliyev at the Alley of Honor, marking the 21st anniversary of his passing. They paid their respects and honored his cherished memory.
Flowers were laid at the grave of the National Leader Heydar Aliyev.
Later, at the Service's administrative building, the staff was provided with detailed information about the life and legacy of the Great Leader, his historical services to our people and state, and a documentary film was shown.