Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətində korrupsiya hüquqpozmalarına qarşı mübarizə üzrə seminar-müşavirə keçirilmişdir
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022–2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın icrası çərçivəsində əməkdaşların maarifləndirilməsi istiqamətində mütəmadi tədbirlər həyata keçirir.
Bu çərçivədə Xidmətin hərbi qulluqçularının korrupsiya hüquqpozmaları ilə bağlı məlumatlılığının artırılması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının üzvü, “Konstitusiya” Araşdırmalar Fondunun eksperti, “Prioritet” Sosial-İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi İctimai Birliyinin sədri Zaur İbrahimli Xidmətə dəvət edilmişdir.
Tədbir zamanı Zaur İbrahimli korrupsiya ilə əlaqədar hüquqpozmalar, bu hüquqpozmalar üzrə məsuliyyət, eləcə də dövlət qulluğunda etik davranış qaydaları, prinsipləri və onlara əməl edilməsi kimi mövzularda maarifləndirici çıxış etmişdir.
Zaur İbrahimli, çıxışı zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin korrupsiyaya qarşı mübarizədə vətəndaş cəmiyyətinin rolunu xüsusi vurğuladığını, bu sahədə yeni təşəbbüslərin irəli sürülməsinin vacibliyini qeyd etdiyini və sosial-iqtisadi inkişafa aparan yolda korrupsiyaya qarşı sistemli mübarizənin aparıldığını diqqətə çatdırmışdır.
Seminar-müşavirə iştirakçıların mövzu ətrafında suallarının cavablandırılması və fikir mübadiləsi ilə başa çatmışdır.

A seminar-meeting on combating corruption offenses was held at Special Communication and Information Security State Service
Within the framework of the implementation of the “National Action Plan for Strengthening the Fight Against Corruption for 2022–2026,” Special Communication and Information Security State Service regularly conducts awareness-raising activities for its employees.
Within this framework, to increase the awareness of the Service’s military personnel regarding corruption offenses, Zaur Ibrahimli, a member of the Supervisory Board of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan, an expert at the “Constitution” Research Fund, and Chairman of the “Priority” Center for Socio-Economic Research Public Union, was invited to the Service.
During the event, Zaur Ibrahimli delivered an informative speech on topics related to corruption offenses, the responsibility for such offenses, as well as the rules and principles of ethical behavior in public service and their compliance.
During his speech, Zaur Ibrahimli emphasized that the President of the Republic of Azerbaijan, the Victorious Supreme Commander Ilham Aliyev, has highlighted the role of civil society in the fight against corruption, stressed the importance of introducing new initiatives in this area, and noted that a systematic fight against corruption is being carried out on the path toward socio-economic development.
The seminar-meeting concluded with participants’ questions on the topic being answered and an exchange of views.